Od návrhu k realizaci

Správně vybudované jezírko, při jehož stavbě jsou dodrženy všechny technologické postupy a použity kvalitní materiály, vám bude přinášet radost mnoho let. Počáteční investice se vám vrátí krásným prostředím vhodným k relaxaci, kultivovanější zahradou a v případě Koi jezírek i spokojenými kapry.

Zajímají vás zahradní jezírka? Staňte se členem naší stránky na facebooku! 

Úvodní strana Zahradní jezírka Od návrhu k realizaci

 

Návrh jezírka

Před zahájením stavby jezírka, je nejdůležitější se rozhodnout, za jakým účelem bude jezírko budováno. Poté je třeba navrhnout jeho tvar, velikost, profil a umístění v zahradě. Pokud si nejste jisti, využijte služeb zahradního architekta nebo realizační firmy.

Hrubá stavba jezírka

Kvalitně provedená hrubá stavba jezírka je základním předpokladem k úspěšné realizaci. Hrubá stavba vyžaduje odborné znalosti a praktické zkušenosti. Nejdůležitější kroky stavebních prací jsou shrnuty v následujících bodech.

Kamenný obklad jezírka

Kamenný obklad jezírka, je jedním z nejdůležitějších faktorů, který spolurozhoduje o celkovém výrazu a stylu jezírka. Kámen propojuje jezírko se zahradou a s jeho okolím. Před zahájením výstavby jezírka je důležité vybrat druh i typ kamene a zvolit optimální technologii

Mola, můstky a dekorace k jezírku

K jezírku neodmyslitelně patří dřevěné prvky, jako jsou lávky, můstky, opalovací a zakrývací mola nebo terasy. Pokud se rozhodnete pro jezírko v asijském stylu, patří k typickým dekoracím lucerny, lampy, sochy duchovních a další artefakty.

Výsadba rostlin do jezírka

Skoro v každém zahradním jezírku lze pěstovat celou řadu vodních či bahenních rostlin, včetně leknínů. Obecně platí, že vodní rostliny jsou pěstebně poměrně nenáročné. Existují však základní pravidla, která je nutné při výsadbě a pěstování vodních rostlin

Dotaz na produkt / službu

Zaujaly vás informace na této stránce? Potřebujete znát více informací? Uvažujete o stavbě zahradního jezírka? Zašlete nám Váš dotaz.

Odesilatel

Kontaktní informace

Obsah zprávy

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.