Od návrhu k realizaci

Správně vybudované jezírko, při jehož stavbě jsou dodrženy všechny technologické postupy a použity kvalitní materiály, vám bude přinášet radost mnoho let. Počáteční investice se vám vrátí krásným prostředím vhodným k relaxaci, kultivovanější zahradou a v případě Koi jezírek i spokojenými kapry.

Návrh jezírka

Před zahájením stavby jezírka, je nejdůležitější se rozhodnout, za jakým účelem bude jezírko budováno. Poté je třeba navrhnout jeho tvar, velikost, profil a umístění v zahradě. Pokud si nejste jisti, využijte služeb zahradního architekta nebo realizační firmy.

Vše o návrhu jezírka

Hrubá stavba jezírka

Kvalitně provedená hrubá stavba jezírka je základním předpokladem k úspěšné realizaci. Hrubá stavba vyžaduje odborné znalosti a praktické zkušenosti. Nejdůležitější kroky stavebních prací jsou shrnuty v následujících bodech.

Vše o hrubé stavbě zahradního jezírka

Kamenný obklad jezírka

Kamenný obklad jezírka, je jedním z nejdůležitějších faktorů, který spolurozhoduje o celkovém výrazu a stylu jezírka. Kámen propojuje jezírko se zahradou a s jeho okolím. Před zahájením výstavby jezírka je důležité vybrat druh i typ kamene a zvolit optimální technologii.

Vše o kamenných obkladech jezírka

Mola, můstky a dekorace k jezírku

K jezírku neodmyslitelně patří dřevěné prvky, jako jsou lávky, můstky, opalovací a zakrývací mola nebo terasy. Pokud se rozhodnete pro jezírko v asijském stylu, patří k typickým dekoracím lucerny, lampy, sochy duchovních a další artefakty.

Vše o molech, můstcích a dekoracích k jezírku

Výsadba rostlin do jezírka

Skoro v každém zahradním jezírku lze pěstovat celou řadu vodních či bahenních rostlin, včetně leknínů. Obecně platí, že vodní rostliny jsou pěstebně poměrně nenáročné. Existují však základní pravidla, která je nutné při výsadbě a pěstování vodních rostlin.

Vše o výsadbě rostlin do jezírka

Navštivte nás nebo nám zašlete zprávu

Adresa

Star-fish jezírka s.r.o.
Chrudimská 146
530 02 Pardubice

Kompletní kontaktní údaje

;
Map